Krem z filtrem to podstawa!

Wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy z tego jak ważne jest stosowanie kremów ochronnych z filtrami UV. Szczególnie jeżeli chodzi o delikatną skórę twarzy. Fakt faktem, że większość z nas ma niedobory witaminy D, a jak wiadomo to właśnie dzięki UV syntetyzuje się ona w naszym organizmie, ale nie zapominajmy, że to kochane Słoneczko może nam też wyrządzić wiele niedobrego. Większość przebarwień wynika z działania promieni UV na skórę powodując zaburzenia w produkcji melaniny. Fajnie jest być opalonym, ale te które już się nabawiły przebarwień, wiedzą jak ciężko je zwalczyć. Pamiętaj: lepiej zapobiegać niż leczyć. Oto jak działają promienie UV:
UVB – promieniowanie to jest odpowiedzialne za tworzenie się rumienia słonecznego, a także stanów zapalnych skóry. UVB dociera do głębokich warstw naskórka i powoduje uszkodzenia w jego komórkach.
UVA – przenika zdecydowanie głębiej niż UVB, bo do warstwy skóry właściwej. Niszczy włókna kolagenowe i elastynowe skóry.

Ciekawostka: Większość zmarszczek, które pojawiają się na naszej skórze, to zmarszczki po-słoneczne. Pewne badania wykazały, że gdyby człowiek nie wystawiał swojej skóry na działanie promieni UV, pierwsze zmarszczki (typowo starcze) pojawiłyby się około 60 roku życia! A tymczasem mamy je już koło 20-25 roku życia 😉 niezła lipa co???
Wyróżniamy 2 rodzaje filtrów: chemiczne i fizyczne.
Chemiczne mają lekką konsystencję i wchłaniają się w skórę. Ich działanie polega na pochłanianiu promieni UV. Niestety nie są stabilne w kontakcie z promieniowaniem słonecznym i rozgrzewają się, mogą powodować pieczenie i swędzenie, dlatego konieczne jest ich wtórne aplikowanie co około 2 godziny. Przykłady: Octocrylen Benzophenone-3 Benzophenone-4 Butyl Methoxydibenzoylmethane.
Fizyczne inaczej mineralne działają jak ekran, odbijając promienie UV. Są bardziej gęste i powodują efekt tzw. bielenia skóry. Ich zaletą jest to, że nie podrażniają skóry. Są bardzo stabilne chemicznie w kontakcie z promieniowaniem UV. Polecane dla dzieci.

Jeżeli nie wierzysz, że tak działa Słońce to spójrz np. jak wygląda skóra twojej mamy na karku lub dłoniach, a jak wygląda na wewnętrznej części ramion i pod pachami, gdzie UV zazwyczaj nie ma dostępu. Hmm? Jest różnica?

Pamiętaj! Kremów i kosmetyków z filtrem nie używa się tylko w okresie wakacji, bo Słońce świeci przez cały rok! Stosuj je systematycznie, jeżeli chcesz mieć dłużej piękną i jednolitą cerę bez zmarszczek i przebarwień.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Ładowanie