Konturing? Strobing? Czas na draping! | Draping

W świecie makijażu nie może być nudno, trzeba wymyślać ciągle coś "nowego"! Teraz nadszedł czas na nową metodę konturowania twarzy, czyli draping. Tak naprawdę draping to nic nowego…. po prostu stary trend wraca do łask pod inną nazwą. Tak jak w modzie, wszystko kołem się toczy. Coś odchodzi i wraca w nieco odmienionej formie. Draping polega na podkreślaniu konturu twarzy przy pomocy różu. Trend ten obecnie wypromował Marc Jacobs, natomiast istnieje on nie od dziś, ponieważ już w 1984 roku wizażysta Wayne Bandy pisał w swojej książce jak wykonturować twarz różem. Oczywiście dziś musiało to dostać jakąś bajerancką nazwę ;P i chuuuuuuu tak powstał draping!

No i o co w tym chodzi? Do drapingu potrzebujesz 2 odceni różu plus ewentualnie rozświetlacza. Kontur zmienia się pod wpływem koloru, który liftinguje, rzeźbi lub wysmukla. Wybierz 1 bardziej neutralny i ciemniejszy kolor różu oraz róż w świeżym ożywiającym kolorze.
Draping w 3 krokach:
1. Wymieszaj oba kolory róży i podkreśl nimi wzdłuż kości policzkowe, aż do skroni. Staraj się nakładać róż pod kością- to optycznie ją uniesie.
2. Teraz intensywniejszym kolorem różu podkreśl tzw. jabłuszka wykonując okrężne ruchy pędzlem w stronę skroni. To nada ci młodzieńczy look.
3. Zrób sobie lifting przy pomocy rozświetlacza na szczyt kości policzkowych lub w okolice zewnętrznego kącika oka aby nadać spojrzeniu świeżości.

Ta metoda nie jest raczej polecana dla kobiet o okrągłej buzi, ponieważ róż sprawi że wyda się jeszcze "pełniejsza". Tak jak zawsze powtarzam, trendy trendami, przede wszystkim kieruj się zdrowym rozsądkiem i wybierz co dla Ciebie najlepsze :)

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Ładowanie